×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dożynki 2018

Jak co roku, na początku września odbyły się dożynki parafialne w Naroku. Tym razem impreza odbyła się w stylu afrykańskim. Dzięki mieszkańcom cała wieś zamieniła się w afrykańską osadę. Na płotach zamiast kukurydzy pojawiły się banany, w dekoracjach przeważały dzikie zwierzęta, oraz chaty rodem z Afryki.

Zanim barwny korowód wyruszył ulicami wioski, ks. Witold Walusiak odprawił Mszę św. dziękczynną. Dalsza część obchodów miała miejsce na boisku. W programie nie zabrakło występów przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Młodzież narocka tradycyjnie przygotowała taniec dotyczący tematu imprezy. W międzyczasie odbyły się też konkursy. Goście mieli okazję odwiedzić afrykańskie stoiska, przy których można było skosztować takich potraw jak ugali, chakalaka czy murzynek. 

O dożynkach można przeczytać również na stronie powiatu: http://opowiecie.info/afrykanski-zniwniok-naroku-zdjecia-wideo/

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek. Podziękowania kierujemy również w stronę wszystkich sponsorów oraz przybyłych gości.

 

fot Marek Jary

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 115, W tym miesiącu: 665, Wszystkich: 327797