×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

100-lecie Niepodległości i obchody dnia św. Marcina

Jak co roku, 11 listopada obchodziliśmy dzień św. Marcina, jednak tegoroczne świętowanie było wyjątkowe, gdyż 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Z tej okazji nie mogło zabraknąć akcentu niepodległościowego.

Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w Publicznej Szkole Podstawowej w Naroku zrealizowano projekt " Wir lernen helfen - Martinsfest”. Jego pomysłodawczynią i realizatorką była Maria Sikora.

Głównym celem projektu było kultywowanie miejscowych tradycji poprzez zajęcia warsztatowe oraz zorganizowanie obchodów Św. Marcina. Wszystkie organizacje wiejskie oraz Rada Sołecka i Rada Rodziców włączyły się w przygotowania tego święta, wspierając je również finansowo.

Uczniowie PSP w Naroku przedstawili dwujęzyczny program artystyczny, przygotowany przez nauczycielki języka niemieckiego, a przy ognisku zaprezentowali piosenki z okazji 100-lecia niepodległości. Nie zabrakło oczywiście pysznych rogali i orszaku Marcinowego z lampionami w biało-czerwonych kolorach.

Całość zwieńczyła biesiada przy ognisku. Muzycznie umilała ją orkiestra dęta rozpoczynając piosenkami nawiązującymi do św. Marcina i lampionów, a kończąc na najpopularniejszych polskich pieśniach patriotycznych.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 156, W tym miesiącu: 1102, Wszystkich: 328234