×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dzień chorych 2019

11 luty został ustanowiony Światowym Dniem Chorego przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku, dlatego w tym dniu, jak co roku, aby uczcić to święto, Caritas Parafialny zorganizował poczęstunek dla wszystkich chorych z naszej parafii.

Zachęcamy do zapoznania się z orędziem Papieża Franciszka na XXVII Światowy Dzień Chorego 2019r.

Obchody zaczęliśmy modlitwą w naszym kościele parafialnym. Podczas mszy świętej była możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych, a po jej zakończeniu, ks. prob. Witold Walusiak udzielił wszystkim chorym błogosławieństwa lourdzkiego. 

Następnie wszyscy chorzy zostali zaproszeni na poczęstunek do sali wiejskiej przygotowany przez nasz Parafialny Zespół Caritas. 

Do wspólnego świętowania przyłączyła się również Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Uczniowie wraz z panią katechetką Joanną Lachnik przygotowali program artystyczny oraz podarunki z życzeniami dla chorych.

Dziękujemy z całego serca wszystkim zaangażowanym w organizację, bez których wspólne spędzenie tego dnia z tymi, którzy mogą potrzebować naszej pomocy i towarzystwa, byłoby niemożliwe.

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 139, W tym miesiącu: 689, Wszystkich: 327821