×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Caritas

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Floriana w Naroku został założony po powodzi w 1997 roku. Od tego czasu zespół współpracuje z Caritasem Diecezji Opolskiej, aby wspomagać najbardziej potrzebujących. Do grupy osób objętych opieką i pomocą należą seniorzy i chorzy w naszej parafii. Dla nich organizujemy Dzień Chorych, a także świąteczne paczki. Pamiętamy także o jubilatach i dzieciach. Dołączamy się do organizacji różnych projektów na terenie parafii. Środki na te cele uzyskujemy ze sprzedaży ciast, gałązek palmowych oraz ze zbiórki w Niedzielę Miłosierdzia. 

caritas_8.jpeg

Włączamy się także w ogólne akcje charytatywne Caritas, jak „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Bierzemy udział w diecezjalnych pielgrzymkach do Łagiewnik i Trzebnicy. Mieszkańcy prawie każdej ulicy w naszej wsi, a także parafianie z filii w Skarbiszowie mają swojego przedstawiciela w Caritasie, przez co łatwiej nam rozeznać, co do formy i rodzaju pomocy osobom w potrzebie. 

Do Parafialnego Zespołu Caritas należy 17 członków, a także dwie wolontariuszki i kilkoro sympatyków wspierających działania charytatywne zespołu. 

Członkowie PZC to:

 1. Domagała Izabela
 2. Glombek Jadwiga
 3. Glombek Urszula – przewodnicząca
 4. Halicka Magdalena
 5. Krause Sylwia – sekretarz
 6. Krause Teresa – skarbnik
 7. Lisson Krystyna
 8. Schoenfelder Edyta
 9. Sikora Maria
 10. Swaczyna Adela
 11. Urban Ewa
 12. Waletzki Balladyna
 13. Piernikorz Grażyna
 14. Kolanko Małgorzta
 15. Sukiennik Małgorzata
 16. Kotynia Maria
 17. Fijałkowska-Krakowiak Halina

 

 

Zrealizowane przedsięwzięcia:

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. 77 464 20 10
Statystyka odwiedzin: Dziś: 95, W tym miesiącu: 3564, Wszystkich: 254327