×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Teatr "Magia Słów"

W NAROKU

DSC03243.jpeg

Przy Parafii św. Floriana w Naroku w październiku 2009 roku z inicjatywy ks. proboszcza Witolda Walusiaka została utworzona amatorska, młodzieżowa grupa teatralna. Inspiracją powstania była chęć wypełnienia w sposób twórczy wolnego czasu młodych parafian. Wolę przystąpienia do tej grupy wykazało 8 chłopców i 9 dziewcząt ze szkół gimnazjalnych, średnich oraz uczelni wyższych. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem podeszła do powierzonych im ról.

Pierwsze przedstawienie pt. „Szalony Franciszek” zostało wystawione w maju 2010 roku w kościele parafialnym w Naroku. Wszyscy zgromadzeni po obejrzeniu sztuki byli pod wrażeniem zarówno talentu młodzieży jak i strojów, które uszyły mamy i ciocie młodych artystów.

Po pewnym czasie do księdza proboszcza zadzwonił ks. Piotr Malawski, który był mieszkańcem Naroka, a obecnie jest wikarym w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. Zaproponował on wystawienie przygotowanej sztuki w dniu papieskim ( 10.10.2010r.), ponieważ dowiedział się, że młodzież z Naroka przygotowała przedstawienie warte opuszczenia murów narockiego kościoła.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 193, W tym miesiącu: 1139, Wszystkich: 328271