×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

W pędzie życia

W dniu 03.04.2011 roku w Kościele Parafialnym p.w. św. Floriana w Naroku odbyła się premiera sztuki pt. „W pędzie życia”, która została napisana na kanwie powieści „Objawienie” Didiera van Cauwelaerta, którą wystawiła młodzieżowa grupa teatralna Magia Słów. Przedstawienie łączyło ze sobą elementy życia zagubionego, współczesnego człowieka z objawieniami sprzed wieków, które miały miejsce w Guadalupe.

Fabuła przedstawia historię wybitnej okulistki Natalie Krentz, która poświęca się karierze zawodowej, rzuca się w wir pracy i zapomina o młodzieńczych ideałach. Poproszona przez kardynała Damiano Fabiani leci do Meksyku by zbadać obraz Matki Bożej, znajdujący się na tilmie splecionej z włókien agawy, którą miał na sobie Juan Diego podczas objawienia na wzgórzu Tepeyac.

Wiele przypadków nakładających się na siebie, całkowicie odmienia życie bohaterki. Zaczyna ona inaczej patrzeć na świat, opuszcza sławną klinikę i wspólnie z ukochanym rozpoczyna nowe życie w Meksyku.

Młodzi autorzy oraz reżyser ks. Witold Walusiak byli mile zaskoczeni dużą ilością przybyłych widzów. W wystawionej sztuce każdy mógł odnaleźć cząstkę swojego życia oraz zrozumieć, że dla ulotnych rzeczy, często zatracamy prawdziwe wartości.

A co o tym spektaklu można przeczytać na łamach prasy.

W tygodniku "Gość Niedzielny" z 10.04.2011r jest artykuł.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 147, W tym miesiącu: 1093, Wszystkich: 328225