×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nędznicy

W trzecią niedzielę adwentu, czyli 18 grudnia 2016r. miała miejsce kolejna premiera sztuki, zaprezentowana przez Teatr „Magia Słów”.  Dziesiąta z kolei sztuka pt. „Nędznicy”, na pewno na długo pozostanie w pamięci widzów, ponieważ młodzież po raz pierwszy sięgnęła po musical. Młodzi artyści nie tylko śpiewem zadebiutowali na scenie. Również ich debiutem był scenariusz, który powstał na podstawie powieści Wiktora Hugo pt. „ Nędznicy. Dużą inspiracją stał się także brytyjski musical filmowy pod tym samy tytułem. 

Ogromnym zaskoczeniem, nawet dla samych aktorów, był montaż słowno-muzyczny, wykonany przez byłą artystkę teatru i reżysera ks. prob. Witolda Walusiaka. Piękne słowa z „Psalmu Nadziei” były idealnym w prowadzeniem do dalszej części przedstawienia.

 „Nędznicy" to porywająca opowieść o niespełnionych marzeniach, nieodwzajemnionej miłości, namiętnościach, poświęceniu i odkupieniu win ponadczasowe świadectwo siły ludzkich uczuć. 

Choć akcja sztuki toczy się we Francji, 26 lat po wielkiej rewolucji, to młodzi artyści doskonale odnaleźli się w odgrywanych przez nich postaciach. Oprócz gry aktorskiej, na dużą uwagę zasługuje również śpiew, bo to właśnie on przeważał w trakcie całej sztuki. 

Warto również zaznaczyć, że wszystkie rekwizyty i stroje, były starannie przygotowane i własnoręcznie uszyte przez aktorów. 

Można powiedzieć, że „ Nędznicy” to niewątpliwe największy sukces teatru. Świadczyć może o tym gromka owacja na stojąco oraz ukłon w stronę aktorów przez samego reżysera.

W związku z pozytywnym odbiorem sztuki, po raz pierwszy w ciągu całej swojej działalności, teatr „Magia Słów” powtórzył swój występ w kościele parafialnym 12 lutego 2017 roku.

Kolejne wystawienie sztuki pt. "Nędznicy", odbyło się  26 marca 2017 r.  w Domu Kultury w Popielowie.   

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 165, W tym miesiącu: 1111, Wszystkich: 328243