×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Magiczny zakątek

W dniu 1 maja 2016r. odbyła się premiera dziewiątej z kolei sztuki, przygotowanej przez Teatr „Magia Słów”, pt. „Magiczny zakątek” w reżyserii ks. prob. Witolda Walusiaka.

Sztuka została napisana na kanwie utworu „Garbus”, pióra Sławomira Mrożka. To już drugi kontakt teatru z twórczością tego pisarza, poprzednio była to sztuka pt. „Wielebni”, nie oznacza to jednak, że widzowie zobaczyli podobne przedstawienie. Wręcz przeciwnie, to bardziej kosmopolityczna sztuka, której akcja mogła rozgrywać by się wszędzie, nie tylko w tytułowym „Magicznym zakątku”.

Akcja toczy się  w pensjonacie położonym w malowniczej wsi. Dwie pary małżeńskie –Dyrektor i Dyrektorowa, On  i Ona oraz młody Student, przybywają do w/w pensjonatu by spędzić wakacje. Właściciel  okazuje się być  garbaty i  to kalectwo gospodarza, ten jego garb staje się początkiem dyskusji demaskującej łatwość z jaką ulegamy często schematycznym opiniom. Dyskusji wytykającej naszą obłudę i hipokryzję, chorobliwą nienawiść do wszystkiego co inne, odbiegające od normy, odległe od wygodnych tradycyjnych pojęć. 

 W miarę, jak rozwija się akcja, mnożą się niespodzianki i zaskoczenia, wyjaśniają się pewne mistyfikacje, a tworzą się nowe. Wszystko wbrew naszym oczekiwaniom i sugestiom, układa się inaczej, niż spodziewaliśmy się. Pokazuje się np., że mocno zakompleksione, w ten czy w inny sposób, jest właśnie to całe towarzystwo, że ciążą na nim jakieś "duchowe garby", a najbardziej normalnym człowiekiem jest tu...Garbus. 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 150, W tym miesiącu: 1096, Wszystkich: 328228