×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Światowy Dzień Chorego

11.02.2017 r. obchodziliśmy po raz 25 Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II.

W naszej parafii w ten dzień ks. Proboszcz Witold Walusiak odprawił uroczystą mszę świętą w intencji Chorych, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych . Na zakończenie mszy wierni przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem tzw. błogosławieństwo lourdzkie. Po mszy św. wszyscy obecni zostali zaproszeni do sali wiejskiej na śniadanie, które zostało przygotowane przez członkinie zespołu Caritas. Na sali każdego z przybyłych gości osobiście przywitał ks. Proboszcz.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać piosenki wykonanej przez Jessicę Glombek, a także piosenek i wierszy w wykonaniu członków Szkolnego Koła Caritas przygotowanych przez katechetkę. Uczniowie wręczyli każdemu z obecnych serduszko z życzeniami, a pani sołtys Marzena Odziomek wszystkich poczęstowała słodkościami. Pani Urszula Glombek przybliżyła historię działania Parafialnego Zespołu Caritas w Naroku. Następnie był „czas dla bliźniego”, czyli rozmowy i radość ze spotkania, dla nas tym większa, że byli z nami także obecni przedstawiciele z filii w Skarbiszowie.

Wolontariuszki Nikola Szdzuy oraz Jessica Glombek odwiedziły w tym dniu, z drobnym upominkiem i życzeniami, chorych w domu.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 183, W tym miesiącu: 1129, Wszystkich: 328261