×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Starożytny Narok

W Naroku odbyły się dożynki wiejskie. Tym razem tematem przewodnim była starożytność. Dzięki licznym dekoracjom, kostiumom i potrawom, mogliśmy się przenieść w czasy starożytnej Grecji, Rzymu, Egiptu. Całość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Floriana, której przewodniczył ks. prob. Witold Walusiak. Następnie, zaproszeni goście wraz z rolnikami udali się na uroczysty obiad na salę wiejską. Pomimo niesprzyjającej aury, nie mogło zabraknąć tradycyjnego korowodu, który przejechał ulicami Naroka. 

Dalsze obchody odbyły się na boisku wiejskim. Część artystyczną rozpoczęło uroczyste zapalenie znicza dożynkowego. Po przywitaniu wszystkich gości nastąpiło przekazanie chleba i wina na ręce wójta Marka Leji i ks. proboszcza. Na dożynkach mogliśmy podziwiać występy Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku. Po prezentacji najmłodszych nadszedł czas na konkursy: wyścig rydwanów, budowanie piramid oraz owijanie mumii. Nie mogło również zabraknąć naszej wizytówki, czyli narockiej młodzieży. Tym razem młodzi artyści postawili na bajkową piosenkę o Herkulesie oraz taniec rodem ze starożytnego Egiptu. W trakcie dożynek nagrodzono uczestników korowodu oraz mieszkańców, którzy udekorowali swoje posesje. Koniec części artystycznej symbolizowało zgaszenie znicza dożynkowego. Całość zwieńczyła zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek. Podziękowania kierujemy również w stronę wszystkich sponsorów oraz przybyłych gości.

 

fot. Bogumiła Angel, Roksana Odziomek

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW FLORIANA W NAROKU
49-120 Narok | ul. Wiejska 24 | tel. +48774642010
Statystyka odwiedzin: Dziś: 87, W tym miesiącu: 637, Wszystkich: 327769